Linka 199

Akciový výhled 2.1.: Evropské trhy zahájí první seanci v novém roce smíšeně

Akciový výhled 2.1.: Evropské trhy zahájí první seanci v novém roce smíšeně. Máme tu nový rok a s ním i mnoho očekávání, co přinese a jak se trhům bude letos dařit. Výhlídky ohledně vývoje ekonomiky jsou vesměs spíše pesimistické a je zřejmé, že alespoň v prvním čtvrtletí se nálada i fundament na trzích bude odvíjet od evropské...

Zdroj: www.kurzy.cz


Příbuzné články:

 • Akciový výhled 2. 8.: Pustí Draghi do arény býky? (+CME, AAA)

  Akciový výhled 2. 8.: Pustí Draghi do arény býky? (+CME, AAA). Akciové trhy zažívají týden v režii centrálních bank. Psí oči investorů byly včera upřeny americkému FED: Trh zrovna zásadní podpůrné kroky neočekával, na úrokové úrovni už není kam klesat a z kvantitativního uvolňování se stala spíše legenda.

 • Akciový výhled 2. 11.: Býci do ringu! (+ČEZ, -TMR, -CME)

  Akciový výhled 2. 11.: Býci do ringu! (+ČEZ, -TMR, -CME). Listopadový start se na Wall Street vydařil ve velkém stylu: Indexy posílily více jak jedno procento (Dow +1 %, S&P +1,1 %, resp. Nasdaq +1,4 %), když parket potěšily novinky z korporátní sféry i z makroscény.

 • Akciový výhled 19.9.: Začátek nešťastného konce české koruny

  Akciový výhled 19.9.: Začátek nešťastného konce české koruny. Česká koruna v posledních dnech zažívá zvýšené turbulence. Není divu. Ekonomika ČR se kvůli dluhové krizi v eurozóně octla v recesi, a aby toho nebylo málo, vláda ji svými pofidérními úspornými programy a daňovými reformami ještě více dorazila.

 • Akciový výhled 19.9. (19.9.2003)

  Akciový výhled 19.9. (19.9.2003). Posílení amerických trhů (NASDAQ na 18 měsíčním maximu) přispěje k posílení českých titulů na úvod. Pozornost bude dále upřena na akcie KB. Ty se tak mohou na začátku dostat zpět k hladině 2600 Kč, jejich další vývoj je však nejasný.

 • Akciový výhled 19.3.: Akciové trhy v mírném růstu za přítomnosti nadprůměrných objemů (+Tele)

  Akciový výhled 19.3.: Akciové trhy v mírném růstu za přítomnosti nadprůměrných objemů (+Tele). Na akciových trzích koncem týdne vládla poklidná nálada. Absence významnějších událostí, na které by investoři mohli reagovat se postarala o rekordně nízkou intradenní volatilitu, přestože objem obchodů byl relativně vysoký.

 • Akciový výhled 19.12.: Vlna pesimismu se z asijského kontinentu řítí rovnou do Evropy

  Akciový výhled 19.12.: Vlna pesimismu se z asijského kontinentu řítí rovnou do Evropy. Akciové trhy se v minulém týdnu marně snažily vzchopit k dalšímu růstu s tím, jak mezi investory docházelo k pomalému rozčarování z výsledků summitu představitelů EU. To společně s horšími maloobchodními tržbami v USA a odmítnutím Fedu ohledně dalšího...

 • Akciový výhled 19.10. - pozemní akce již začaly

  Akciový výhled 19.10. - pozemní akce již začaly. .

 • Akciový výhled 19.04. - co provede snížení sazeb ?

  Akciový výhled 19.04. - co provede snížení sazeb ?. - odhad vývoje.

 • AKCIOVÝ VÝHLED 19. 7.: Mráz přichází z... Budapešti, aneb tortura pokračuje

  AKCIOVÝ VÝHLED 19. 7.: Mráz přichází z... Budapešti, aneb tortura pokračuje. Wall Street v pátek zažila pořádný výplach, když indexy spadly vesměs o takřka 3 procenta: Dow Jones -2,52 %, SP -2,88 %, resp. Nasdaq -3,11 %. Stalo se tak v den, kdy své výsledovky publikovaly dvě velké americké banky – Citi a Bank of America/Merrill...

 • AKCIOVÝ VÝHLED 19. 5.: Evropský Titanic vysílá S.O.S

  AKCIOVÝ VÝHLED 19. 5.: Evropský Titanic vysílá S.O.S. Po lehkém time-outu ovládli hřiště opět prodejci a poslali indexy dále na jih: Dow v úterní seanci přišel o 1,1 %, SP o 1,4 %, tradičně největší pohyb zaznamenal Nasdaq: -1,6 %. Evropa začíná Americe „vracet“ finanční krizi, jejíž epicentrem byla Wall...

 • Akciový výhled 19. 4.: Ve jménu Evropy (+ Orco, ČEZ)

  Akciový výhled 19. 4.: Ve jménu Evropy (+ Orco, ČEZ). Ve své bohulibé činnosti pokračuje dobročinný spolek jménem MMF. Přispějte na dobrou věc, přispějte na ohrožený druh Evropanů, láká národy světa k jednacímu klobouku na drobné Christine Lagarde.

 • Linka 199
 • Akciový výhled 19. 10.: Wall Street vygoogloval propad (+ČEZ, Orco, NWR, IPO)

  Akciový výhled 19. 10.: Wall Street vygoogloval propad (+ČEZ, Orco, NWR, IPO). Sell Google: Takto by se dalo dvěma slovy shrnout gró čtvrteční seance na Wall Street. Výsledky softwarového gigantu omylem předčasně opustily účtárnu a s rachotem srovnatelným s Little Boy dopadly mezi nic netušící dav nagelovaných býčků na parketu.

 • Akciový výhled 18.9.: Nákupní nálada lehce opadá, medvědi ale stále spí (+KITD)

  Akciový výhled 18.9.: Nákupní nálada lehce opadá, medvědi ale stále spí (+KITD). Na trhy se dostavilo vystřízlivění s tím, jak nákupní euforie po oznámení dalšího kola QE lehce opadla a poté, co Citigroup snížila růstový výhled Číny pro rok 2013. Určitá známka zdrženlivosti byla patrná také v Evropě.

 • Akciový výhled 18.7.: Aktivita na pražské burze ožívá, akcie Orca na historickém dnu

  Akciový výhled 18.7.: Aktivita na pražské burze ožívá, akcie Orca na historickém dnu. Včerejší vystoupení šéfa Fedu Bena Bernankeho bylo doprovázeno poměrně volatilním vývojem na trzích. Akciové trhy v USA nejprve ztrácely až 0,5 % s tím, jak se investoři nedočkali jakéhokoliv náznaku případného dalšího kola kvantitativního uvolňování QE3.

 • Akciový výhled 18.6.: Řecké volby vyhrály proevropské strany, trhy v úvodu porostou

  Akciový výhled 18.6.: Řecké volby vyhrály proevropské strany, trhy v úvodu porostou. Dlouho očekávaná událost v podobě řeckých parlamentních voleb ukončila napětí na finančních trzích a prozatím to vypadá, že rozlouskla několik otazníků, které investorům v minulých týdnech kroužily kolem hlavy.

 • Akciový výhled 18.6. (18.6.2003)

  Akciový výhled 18.6. (18.6.2003). Dnes očekáváme pokračování opatrného obchodování z minulého dne. Investoři nebudou ani po poklesech z úvodu týdne ochotni příliš otvírat nové pozice. K tomu bude docházet jen při významnějších cenových posunech, jako např.

 • Akciový výhled 18.6. (18.6.2002)

  Akciový výhled 18.6. (18.6.2002). Díky pozitivnímu závěru zahraničních trhů čekáme silnější otevření. Polepší si tak tituly, o které mají investoři v posledních dnech největší zájem. Posuny vzhůru však nebudou výrazné a ani aktivita nepřesáhne průměr.

 • Akciový výhled 18.4.: Akciové trhy v zajetí nekončícího optimismu, KITD ze svých mimin +25 %! (+Erste, PMČR)

  Akciový výhled 18.4.: Akciové trhy v zajetí nekončícího optimismu, KITD ze svých mimin +25 %! (+Erste, PMČR). Dobrý začátek výsledkové sezóny za první kvartál 2012 pomohl akciím umazat část ze svých ztrát z předchozích dvou týdnů. Investoři se neohlíželi na publikovaná makrodata, která nedopadla úplně nejlépe, když čísla z trhu bydlení a průmyslové produkce...

 • Akciový výhled 18.4. (18.4.2005)

  Akciový výhled 18.4. (18.4.2005). Pesimismus na světových akciových trzích předznamená open pražské burzy do nového týdne. Obavy z celosvětového zpomalení hospodářského růstu vytváří živnou půdu pro nejistotu investorů, kteří raději opouští dlouhé pozice. Na domácím trhu tedy...

 • Akciový výhled 18.3. (18.3.2004)

  Akciový výhled 18.3. (18.3.2004). Uklidnění na světových trzích vedlo ve středu rovněž k růstu středoevropských burz. Ty procházejí po razantním posílení fází konsolidace. Dnes očekáváme pokračující zájem o Komerční banku.

 • Akciový výhled 2.4.: CETV březen zakončila se ztrátou 19 %, Orco výsledky nepotěšilo

  Akciový výhled 2.4.: CETV březen zakončila se ztrátou 19 %, Orco výsledky nepotěšilo. Po čtyřdenní pauze se evropské burzy společně i s tou pražskou znovu otevřou. V Americe se nelenilo ani v pondělí, ale nezazelenilo se. Burzy v zámoří v úvodu nového týdne ztrácely, když byly publikovány některé horší předstihové ukazatele.

 • Akciový výhled 2.4.: Čínský průmysl pohřbil naděje na uvolnění měnové politiky, akcie mírně ztrácejí

  Akciový výhled 2.4.: Čínský průmysl pohřbil naděje na uvolnění měnové politiky, akcie mírně ztrácejí. Evropští představitelé se v pátek minulého týdne dohodly na navýšení eurovalu na 700 mld. eur, což investory podpořilo v nákupní náladě. Žádné bouřlivé reakce se ale trhy nedočkaly.

 • Akciový výhled 2.6. (2.6.2004)

  Akciový výhled 2.6. (2.6.2004). Na pražskou burzu by se dnes po dvou „mrtvých" dnech mohla dostavit zvýšená obchodní aktivita. Pro dnešní den očekáváme narovnávání včerejších ztrát tvořené hlavně rakouskou Erste, která si odepsala téměř 4%. Především dividendová očekávání ve...

 • Akciový výhled 2.6. (2.6.2005)

  Akciový výhled 2.6. (2.6.2005). Po včerejším mírném růstu akciových indexů očekáváme pozitivní open v návaznosti na příznivý vývoj západních trhů. Nicméně prostor pro další krátkodobý růst vidíme spíše omezený s pokračujícím doporučením částečné redukce pozic u bankovních titulů...

 • AKCIOVÝ VÝHLED 20. 5.: Skončí brzy býčí hladovka?

  AKCIOVÝ VÝHLED 20. 5.: Skončí brzy býčí hladovka?. Wall Street sice oslabil, ovšem zcela negativně úterní seanci hodnotit nelze. Sílil finanční sektor, jenž bývá lakmusovým papírkem sentimentu trhu a indikuje větší rizikový apetit. Indexy oslabily o několik desetinek: Dow Jones -0,6 %, SP -0,5 %, resp.

 • Akciový výhled 20. 7.: Nepochopitelně dobrá nálada? (+PMČR, KIT)

  Akciový výhled 20. 7.: Nepochopitelně dobrá nálada? (+PMČR, KIT). Akciovou scénu konečně na čas ovládl faktor, který (přímo) nesouvisí s pohyblivými písky politiky, ani s peněžními rotačkami centrálních bank: V příštích týdnech se trhy nechají (výjimečně) vést (skutečně) tvůrčí lidskou prací mající svůj odraz v...

 • AKCIOVÝ VÝHLED 20. 7.: Opatrná chůze do chatrných schodů

  AKCIOVÝ VÝHLED 20. 7.: Opatrná chůze do chatrných schodů. Wall Street předvedla včera lehké oživení, když hlavní indexy uzavřely o více než půlprocento silnější: Dow +0,56 %, SP +0,6 %, resp. Nasdaq +0,88 %. Proti trhu šla nejdříve data z realitního trhu – Národní asociace stavitelů domů uvedla, že důvěra...

 • Akciový výhled 20. 9.: Býci, je čas zaujmout pozice!

  Akciový výhled 20. 9.: Býci, je čas zaujmout pozice!. Závěr týdne se nesl ve stejném znamení jako téměř celé září. Akcie byly taženy vzhůru technologickými společnostmi jako Oracle, Microsoft a Cisco. Index Standard & Poor’s 500 si v závěru týdne připsal 0,08 % a týden zakončil slušných 1,5 % v plusu.

 • Akciový výhled 20.04. - další růst ? nezdá se

  Akciový výhled 20.04. - další růst ? nezdá se. - odhad vývoje.

 • Akciový výhled 20.2.: Evropa - jedna etapa končí, druhá začíná (+Tele, ČEZ)

  Akciový výhled 20.2.: Evropa - jedna etapa končí, druhá začíná (+Tele, ČEZ). Dnes odpoledne se v Bruselu sejdou evropští představitelé, aby se dohodli na poskytnutí druhého záchranného balíčku Řecku v hodnotě 130 miliard eur. Bude-li finanční pomoc odsouhlasena, zabrání se tomu nejhoršímu, což by bylo propuknutí paniky na...

 • Akciový výhled 20.4.: Série negativních makrodat poslala světové akciové trhy do hlubokých ztrát (+Erste, Tele)

  Akciový výhled 20.4.: Série negativních makrodat poslala světové akciové trhy do hlubokých ztrát (+Erste, Tele). Akciové trhy pokračují ve svém sestupném trendu z posledních týdnů s tím, jak byla včera reportována negativní makrodata v Evropě i USA a španělská aukce desetiletých dluhopisů dopadla o něco hůře.

 • Linka 199
 • Akciový výhled 20.6. (20.6.2003)

  Akciový výhled 20.6. (20.6.2003). Páteční obchodování těžko zachrání týdenní vývoj českých titulů. Naopak včerejší úrovně nemusí být udrženy. Prodejní pokyny byly včera stále vidět na Českém Telecomu, ale protože se akcie obchodují již jen do úterý s nárokem na dividendu, je po...

 • Akciový výhled 20.6.: Co očekávat od dnešního vystoupení Fedu?

  Akciový výhled 20.6.: Co očekávat od dnešního vystoupení Fedu?. Den před zasedáním komise Fedu světové finanční trhy zalil optimismus. Investoři sázejí na záchranu v podobě pokračování uvolněné měnové politiky. Vzhledem k nárůstu akciových trhů od začátku června to však vypadá, že je značná část těchto očekávání v...

 • Akciový výhled 21. 1.: Tenze, neuróza, panika? (+F, CME, ČEZ, NWR)

  Akciový výhled 21. 1.: Tenze, neuróza, panika? (+F, CME, ČEZ, NWR). Jakým směrem se vydal trh po nejsilnější korekci za uplynulé dva měsíce? Dále do červeného! Investoři vyhodnotili akcie drahé a redukovali pozice. Proč? Nad parketem se začal opět vznášet strašák zpomalení čínské ekonomiky.

 • Akciový výhled 21.1.: Investoři NWR jsou před výsledky opatrnější, Erste fundamentálně nadhodnocená

  Akciový výhled 21.1.: Investoři NWR jsou před výsledky opatrnější, Erste fundamentálně nadhodnocená. Optimistická nálada na akciových trzích setrvává, když v minulém týdnu byla zveřejněna dobrá makrodata, která povzbudila poptávku po rizikových aktivech. Týdenní report z trhu práce v USA zaznamenal nejnižší počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti za...

 • Akciový výhled 21.10.: Trhy před nedělním summitem stagnují (+PMČR, Unipetrol)

  Akciový výhled 21.10.: Trhy před nedělním summitem stagnují (+PMČR, Unipetrol). Trhy před nedělním summitem zemí G20 přešlapují na místě a nenalézají žádné významnější impulzy, které by vedly k poklesu či růstu. Index S&P 500 ve včerejší seanci vzrostl o 0,46 %, tažen především finančními tituly.

 • Akciový výhled 21.11.- začal summit NATO, akcie budou spát

  Akciový výhled 21.11.- začal summit NATO, akcie budou spát. Americké akciové trhy včera po váhavém zahájení nabraly výrazně plusový směr. Postaraly se o něj především příznivé komentáře pro technologický sektor a zájem investorů o sektor finanční.

 • Akciový výhled 21.12.: Akcioví investoři sází na růst, konec medvědího trendu?

  Akciový výhled 21.12.: Akcioví investoři sází na růst, konec medvědího trendu?. Je tu konec medvědího trendu? Vystřídá jej dlouho očekávaná rally spojená s klidem vánočním a lednovým efektem, nebo se jedná o pouhý záchvěv optimismu, co rychle vyprchá? Napříč světovými akciovými trhy se včera rozpoutala nevídaná rally, když investoři.

 • Akciový výhled 21.3.: Bernanke poslal SP 500 ke svým historickým maximům!

  Akciový výhled 21.3.: Bernanke poslal SP 500 ke svým historickým maximům!. Událostí včerejšího dne byl proslov šéfa FEDu Bena Bernankeho, který vystoupil na tiskové konferenci v souvislosti se zveřejněním záznamu ze zasedání výboru FOMC. Asi nejzásadnější částí v jeho proslovu byla chvíle, kdy řekl, že to nemusí být on, kdo...

 • Akciový výhled 21.5.: Výrobci solárních panelů vstávají z mrtvých, JA Solar po výsledcích +70 %!

  Akciový výhled 21.5.: Výrobci solárních panelů vstávají z mrtvých, JA Solar po výsledcích +70 %!. Trh se stříbrem včera prošel jednou z nejvíce volatilních seancí za posledních několik let, když hned v úvodu obchodování cena propadla o více než 7 % níže, ovšem v průběhu americké seance byly veškeré ztráty umazány a stříbro nakonec uzavíralo s více...