Linka 199

Akciový výhled 18.04.- Velikonoce ochromily trhy

Akciový výhled 18.04.- Velikonoce ochromily trhy. Americké akciové trhy včera výrazně posílily. Investoři příznivě reagují na vesměs pozitivní firemní výsledkové zprávy za 1Q a zcela ignorují špatné makroekonomické údaje. Včerejší seancí skončilo obchodování v tomto týdnu.

Zdroj: www.kurzy.cz


Příbuzné články:

 • Akciový výhled 18.04. - pozitivní signál od Intelu

  Akciový výhled 18.04. - pozitivní signál od Intelu. - odhad vývoje.

 • AKCIOVÝ VÝHLED 18. 5.: Býčí budíček zazvoní dnes v 9:15: Dost bylo slz?

  AKCIOVÝ VÝHLED 18. 5.: Býčí budíček zazvoní dnes v 9:15: Dost bylo slz?. Wall Street včera předvedl další artistické číslo – open ještě nabízel jistou satisfakci v podobě zelených odstínů hlavních indexů, postupně nicméně trhy upadly do poměrně hlubokých ztrát nedaleko od dvou procent, aby se v poslední hodině obchodování...

 • Akciový výhled 18. 12.: Býci, na pastvu! (+ ČEZ, TO)

  Akciový výhled 18. 12.: Býci, na pastvu! (+ ČEZ, TO). Zámořské, a do značné míry globální trhy mají v závěru roku prakticky v područí američtí politici. Pondělí nabídlo hmatatelný posun v jednáních ohledně Fiskálního útesu, když republikáni kývli na vyšší daně pro milionáře, což bylo ještě nedávno...

 • Akciový výhled 18. 10.: Růstu brání jen špatný úsudek? (+ČEZ, TO, Orco)

  Akciový výhled 18. 10.: Růstu brání jen špatný úsudek? (+ČEZ, TO, Orco). Wall Street zažila další seanci s nepříliš záživným závěrem: Indexy sice vzrostly, co však býkům chybělo, byl entuziazumus: Dow přidal 0,04 %, S&P 0,41 %, resp. Nasdaq 0,1 %. Nepřesvědčivé tržní skóre je tak trochu s podivem, pokud uvážíme, že na parket..

 • Akciový výhled 17.7.: Blíží se čínské krveprolití?

  Akciový výhled 17.7.: Blíží se čínské krveprolití?. Americká ekonomika, která z více jak 70 % stojí na spotřebitelské poptávce, může v tomto kvartálu projít nepříjemným zpomalením. Varují před tím maloobchodní tržby, které meziměsíčně klesají již druhým měsícem v řadě.

 • Akciový výhled 17.7. (17.7.2002)

  Akciový výhled 17.7. (17.7.2002). Čeká nás další slabší otevření, které bude odrazem negativního vývoje v zahraničí. Jak hodně budou akcie ztrácet půdu pod nohama, bude záležet na přítomnosti nákupních objednávek.

 • Akciový výhled 17.5.: Býk či nebýk? Toť otázka...

  Akciový výhled 17.5.: Býk či nebýk? Toť otázka... Zvyšující se napětí kolem Řecka a dluhové krize v eurozóně prohlubuje na světových akciových trzích ztráty. Německý DAX je nejníže od poloviny ledna a značnou část zisků nabraných od začátku roku umazávají také americké akciové indexy.

 • Akciový výhled 17.5.: Agresivní prodejní objednávky srazily akcie NWR v Londýně až o 17 %!

  Akciový výhled 17.5.: Agresivní prodejní objednávky srazily akcie NWR v Londýně až o 17 %!. Zámořské trhy včera po horších datech obchodovaly bez výraznějších změn. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti vzrostl o 32 tisíc na celkových 360 tisíc, což je nejvýše od začátku dubna. Očekával se přitom jen mírný nárůst o 4 tisíce.

 • Akciový výhled 17.5. (17.5.2002)

  Akciový výhled 17.5. (17.5.2002). V dnešním tisku se objevily zprávy o tom, že Agrofert by mohl odstoupit od nákupu majoritního podílu v Unipetrolu. Tyto zprávy považujeme ze spekulace (včera přinášely média do značné míry protikladné zprávy) a investorům, kteří mají v tomto titulu..

 • Akciový výhled 17.4.: Padající ceny elektřiny sráží akcie ČEZu, PMČR dnes bez dividendy 900 Kč

  Akciový výhled 17.4.: Padající ceny elektřiny sráží akcie ČEZu, PMČR dnes bez dividendy 900 Kč. Na akciové trhy se po pondělní korekci rychle vrátil optimismus, a to navzdory horším datům z eurozóny. Index ekonomického sentimentu ZEW v eurozóně klesnul za březen na 24,9 bodů z 33,4 bodů v únoru.

 • Akciový výhled 17.3. (17.3.2004)

  Akciový výhled 17.3. (17.3.2004). Pražská burza prochází po několik dní mírnou konsolidací po dosažení maxim v první březnové dekádě v návaznosti na vývoj okolních i světových trhů. Investorům se tak otevřel prostor pro krátkodobé tradování, kdy většina likvidních titulů osciluje v..

 • Linka 199
 • Akciový výhled 17.2.: Řecká dohoda + výsledky GM + solidní makro = akciová rally!

  Akciový výhled 17.2.: Řecká dohoda + výsledky GM + solidní makro = akciová rally!. Evropské akciové trhy čtvrteční seanci uzavřely smíšeně. Po úvodních ztrátách se některým indexům podařilo dostat do kladných hodnot, když trhy podpořila zpráva, že podmínky pro přijetí záchranného balíčku Řeckem byly dohodnuty a poskytnutí pomoci by se..

 • Akciový výhled 17.04. - není to růžové

  Akciový výhled 17.04. - není to růžové. - odhad vývoje.

 • Akciový výhled 17. 6.: Nervy v kýblu (+ČEZ, NWR, Pegas, UNI)

  Akciový výhled 17. 6.: Nervy v kýblu (+ČEZ, NWR, Pegas, UNI). Klapání bílých holí o parket připomínala zvuková kulisa čtvrteční zámořské seance. Ne snad, že by někomu přišly tyhle zvuky ještě překvapivé: Kudy se půjde dál, ví snad bezpečně pouze burzovní patron schovaný kdesi v nadoblačné výši.

 • Akciový výhled 17. 5.: Býci balí kufry! (+ ČEZ, NWR, Erste, VIG)

  Akciový výhled 17. 5.: Býci balí kufry! (+ ČEZ, NWR, Erste, VIG). Krásnou siluetu alpského pohoří včera v zámoří vymaloval index Dow Jones: Graf vypadá jako srdečný pozdrav z Tyrolska a prozrazuje jediné – trh neví, kam se vrtnout. Nejistota je zřejmě na posledním místě investorských preferencí (přestože je přítomna...

 • Akciový výhled 17. 2.: Býk či nebýk? (+ KB, ČEZ, ČSOB)

  Akciový výhled 17. 2.: Býk či nebýk? (+ KB, ČEZ, ČSOB). Rozjetý vlak Wall Street nabírá dále na rychlosti: Tentokrát přivedly vodu na mlýn býkům příznivé korporátní výsledky a dvacetimiliardová akvizice ve farmaceutickém sektoru. Index SP zároveň dosáhl zajímavého „jubilea:“ Zdvojnásobil svou hodnotu od dnes..

 • Akciový výhled 17. 10.: Býkům svítí stále zelená (+ČEZ, Pegas)

  Akciový výhled 17. 10.: Býkům svítí stále zelená (+ČEZ, Pegas). Úterní seance nabídla další malou politickou rally: Berlín zvedl ruku pro úvěrovou linku Španělsku, čímž pod Pyrenejemi částečně opadlo nakumulované napětí z posledních týdnů. „Jedná se sice o dočasné řešení, avšak pro Španělsko je to krok zásadní.

 • Akciový výhled 16.8.: Udrží se akciová euforie? (+ČEZ)

  Akciový výhled 16.8.: Udrží se akciová euforie? (+ČEZ). Wall Street vstoupila do nového týdne s patřičnou dávkou optimismu. US indexy otevíraly se slušnými zisky a posilovaly v průběhu celého dne, aby uzavřely na svých maximech. Index S&P 500 přidal 2,18 %, DJIA 1,90 % a NASDAQ Composite 1,88 %.

 • Akciový výhled 16.7.: Výsledky JPMorgan osvítily parket na Wall Street (+AAA)

  Akciový výhled 16.7.: Výsledky JPMorgan osvítily parket na Wall Street (+AAA). Nebýt pátečního pozdvižení na Wall Street, akciové trhy v USA by zavíraly již druhým týdnem v řadě ve ztrátě. Přitom ještě dopoledne situace byla značně nejasná, když agentura Moody´s srazila rating vládních dluhopisů Itálie o dva stupně na Baa2 z...

 • Akciový výhled 16.4.: Akciové trhy v závěru týdne zasáhly silné výprodeje a ani dnešek býkům nedopřeje (+KB, Erste)

  Akciový výhled 16.4.: Akciové trhy v závěru týdne zasáhly silné výprodeje a ani dnešek býkům nedopřeje (+KB, Erste). Máme za sebou největší týdenní propad akciových trhů od začátku roku a ani dnešek nevypadá na to, že by měl v dohledné době nastat obrat směrem vzhůru. Evropská dluhová krize se opět stala číslem jedna v hlavních událostech na finančních trzích a jinak...

 • Akciový výhled 18.1.: Světová banka - rozvíjející se země by se měly připravit na nejhorší!

  Akciový výhled 18.1.: Světová banka - rozvíjející se země by se měly připravit na nejhorší!. I přes negativní zprávy agentury Fitch, která oznámila, že očekává brzký bankrot Řecka, a agentury Standard&Poor´s, která snížila nejvyšší rating záchranného fondu EFSF o jeden stupeň na AA+, se světové akciové trhy zmohly na slušný nárůst.

 • Akciový výhled 18.2. (18.2.2003)

  Akciový výhled 18.2. (18.2.2003). Dnes očekáváme klidnější obchodování. Směr u jednotlivých titulů přitom nebude jednoznačný. Akcie Českého Telecomu by mohly mírně oslabit a obchodovat se pod 290 Kč. Komerční banka by se měla držet nad hranicí 2100 Kč, k výraznějšímu růstu nad tuto..

 • Akciový výhled 18.2. (18.2.2004)

  Akciový výhled 18.2. (18.2.2004). Pražská burza pravděpodobně ztratila své překotné růstové momentum. V současné fázi by měl být přijatelný způsob krátkodobého obchodování. S nástupem do pozic při korekcích a následnými realizacemi při růstech.

 • Akciový výhled 18.3. (18.3.2004)

  Akciový výhled 18.3. (18.3.2004). Uklidnění na světových trzích vedlo ve středu rovněž k růstu středoevropských burz. Ty procházejí po razantním posílení fází konsolidace. Dnes očekáváme pokračující zájem o Komerční banku.

 • Akciový výhled 18.4. (18.4.2005)

  Akciový výhled 18.4. (18.4.2005). Pesimismus na světových akciových trzích předznamená open pražské burzy do nového týdne. Obavy z celosvětového zpomalení hospodářského růstu vytváří živnou půdu pro nejistotu investorů, kteří raději opouští dlouhé pozice. Na domácím trhu tedy...

 • Akciový výhled 18.4.: Akciové trhy v zajetí nekončícího optimismu, KITD ze svých mimin +25 %! (+Erste, PMČR)

  Akciový výhled 18.4.: Akciové trhy v zajetí nekončícího optimismu, KITD ze svých mimin +25 %! (+Erste, PMČR). Dobrý začátek výsledkové sezóny za první kvartál 2012 pomohl akciím umazat část ze svých ztrát z předchozích dvou týdnů. Investoři se neohlíželi na publikovaná makrodata, která nedopadla úplně nejlépe, když čísla z trhu bydlení a průmyslové produkce...

 • Akciový výhled 18.6. (18.6.2002)

  Akciový výhled 18.6. (18.6.2002). Díky pozitivnímu závěru zahraničních trhů čekáme silnější otevření. Polepší si tak tituly, o které mají investoři v posledních dnech největší zájem. Posuny vzhůru však nebudou výrazné a ani aktivita nepřesáhne průměr.

 • Akciový výhled 18.6. (18.6.2003)

  Akciový výhled 18.6. (18.6.2003). Dnes očekáváme pokračování opatrného obchodování z minulého dne. Investoři nebudou ani po poklesech z úvodu týdne ochotni příliš otvírat nové pozice. K tomu bude docházet jen při významnějších cenových posunech, jako např.

 • Akciový výhled 18.6.: Řecké volby vyhrály proevropské strany, trhy v úvodu porostou

  Akciový výhled 18.6.: Řecké volby vyhrály proevropské strany, trhy v úvodu porostou. Dlouho očekávaná událost v podobě řeckých parlamentních voleb ukončila napětí na finančních trzích a prozatím to vypadá, že rozlouskla několik otazníků, které investorům v minulých týdnech kroužily kolem hlavy.

 • Akciový výhled 18.7.: Aktivita na pražské burze ožívá, akcie Orca na historickém dnu

  Akciový výhled 18.7.: Aktivita na pražské burze ožívá, akcie Orca na historickém dnu. Včerejší vystoupení šéfa Fedu Bena Bernankeho bylo doprovázeno poměrně volatilním vývojem na trzích. Akciové trhy v USA nejprve ztrácely až 0,5 % s tím, jak se investoři nedočkali jakéhokoliv náznaku případného dalšího kola kvantitativního uvolňování QE3.

 • Akciový výhled 18.9.: Nákupní nálada lehce opadá, medvědi ale stále spí (+KITD)

  Akciový výhled 18.9.: Nákupní nálada lehce opadá, medvědi ale stále spí (+KITD). Na trhy se dostavilo vystřízlivění s tím, jak nákupní euforie po oznámení dalšího kola QE lehce opadla a poté, co Citigroup snížila růstový výhled Číny pro rok 2013. Určitá známka zdrženlivosti byla patrná také v Evropě.

 • Linka 199
 • Akciový výhled 19. 10.: Wall Street vygoogloval propad (+ČEZ, Orco, NWR, IPO)

  Akciový výhled 19. 10.: Wall Street vygoogloval propad (+ČEZ, Orco, NWR, IPO). Sell Google: Takto by se dalo dvěma slovy shrnout gró čtvrteční seance na Wall Street. Výsledky softwarového gigantu omylem předčasně opustily účtárnu a s rachotem srovnatelným s Little Boy dopadly mezi nic netušící dav nagelovaných býčků na parketu.

 • Akciový výhled 19. 4.: Ve jménu Evropy (+ Orco, ČEZ)

  Akciový výhled 19. 4.: Ve jménu Evropy (+ Orco, ČEZ). Ve své bohulibé činnosti pokračuje dobročinný spolek jménem MMF. Přispějte na dobrou věc, přispějte na ohrožený druh Evropanů, láká národy světa k jednacímu klobouku na drobné Christine Lagarde.

 • AKCIOVÝ VÝHLED 19. 5.: Evropský Titanic vysílá S.O.S

  AKCIOVÝ VÝHLED 19. 5.: Evropský Titanic vysílá S.O.S. Po lehkém time-outu ovládli hřiště opět prodejci a poslali indexy dále na jih: Dow v úterní seanci přišel o 1,1 %, SP o 1,4 %, tradičně největší pohyb zaznamenal Nasdaq: -1,6 %. Evropa začíná Americe „vracet“ finanční krizi, jejíž epicentrem byla Wall...

 • AKCIOVÝ VÝHLED 19. 7.: Mráz přichází z... Budapešti, aneb tortura pokračuje

  AKCIOVÝ VÝHLED 19. 7.: Mráz přichází z... Budapešti, aneb tortura pokračuje. Wall Street v pátek zažila pořádný výplach, když indexy spadly vesměs o takřka 3 procenta: Dow Jones -2,52 %, SP -2,88 %, resp. Nasdaq -3,11 %. Stalo se tak v den, kdy své výsledovky publikovaly dvě velké americké banky – Citi a Bank of America/Merrill...

 • Akciový výhled 19.04. - co provede snížení sazeb ?

  Akciový výhled 19.04. - co provede snížení sazeb ?. - odhad vývoje.

 • Akciový výhled 19.10. - pozemní akce již začaly

  Akciový výhled 19.10. - pozemní akce již začaly. .

 • Akciový výhled 19.12.: Vlna pesimismu se z asijského kontinentu řítí rovnou do Evropy

  Akciový výhled 19.12.: Vlna pesimismu se z asijského kontinentu řítí rovnou do Evropy. Akciové trhy se v minulém týdnu marně snažily vzchopit k dalšímu růstu s tím, jak mezi investory docházelo k pomalému rozčarování z výsledků summitu představitelů EU. To společně s horšími maloobchodními tržbami v USA a odmítnutím Fedu ohledně dalšího...

 • Akciový výhled 19.3.: Akciové trhy v mírném růstu za přítomnosti nadprůměrných objemů (+Tele)

  Akciový výhled 19.3.: Akciové trhy v mírném růstu za přítomnosti nadprůměrných objemů (+Tele). Na akciových trzích koncem týdne vládla poklidná nálada. Absence významnějších událostí, na které by investoři mohli reagovat se postarala o rekordně nízkou intradenní volatilitu, přestože objem obchodů byl relativně vysoký.

 • Akciový výhled 19.9. (19.9.2003)

  Akciový výhled 19.9. (19.9.2003). Posílení amerických trhů (NASDAQ na 18 měsíčním maximu) přispěje k posílení českých titulů na úvod. Pozornost bude dále upřena na akcie KB. Ty se tak mohou na začátku dostat zpět k hladině 2600 Kč, jejich další vývoj je však nejasný.